Dodaj hot.spots.pl do ulubionych !   regulamin  |  polityka prywatności  |  prawa autorskie  |  o nas  |  reklama  |  kontakt
  Hot.spots.pl - logo   Hotspoty   NAJWIĘKSZA WYSZUKIWARKA HOTSPOTÓW W POLSCE  

 
Hotspot Jan II Sobieski Rzucewo
Jan II Sobieski Rzucewo
Rzucewo
Orange
 
 
 
1. Serwis hot.spots....
2. Sieć Meru zdała e...
3. Warsztaty: Jak pr...
4. Charlie Miller o ...
5. Hot.spots.pl geol...
6. Polishwords wspie...
7. Jak bardzo Google...
8. FEN zaprasza na R...
9. WiFi w samolocie....
10. Konkurs na logo C...
Więcej newsów >>
 
 
 
1. Centrum Handlowe ...
2. Silesia City Center
3. Rynek
4. Fabryka Nastrojów
5. Biblioteka Uniwer...
6. Cafe Szparka
7. Grand Hotel Orbis...
8. Ostrobramska - oś...
9. Bar Green Way "Pr...
10. Kawiarnia - "Kawi...
Więcej - Top 100 >>
 
 
 
 Z hotspotem łączę się przez:
laptopa
PDA / telefon
komputer stacjonarny
nie korzystam z hotspotów
Zobacz wyniki
 
 
1. Co to jest hotspot?
2. Czego potrzebuję?
3. Co to jest WLAN?
4. Co to jest Access Point?
5. Co to jest SSID?
6. Co to jest Warchalking?
7. Ile to kosztuje?
8. Szybkości transmisji
9. Bezpieczeństwo danych
10. Co to jest Wimax?
 

FAQ hot.spots.pl:
 1. Co to jest hotspot?

  Hotspot (hot spot - gorący punkt) to miejsce, w którym można bezprzewodowo podłączyć się do Internetu w technologii WLAN. Składa się z serwera, który się łączy z Internetem, punktu dostępowego (Access Point) oraz anteny. Zasięg może sięgać nawet kilkuset metrów. Najczęściej spotykane lokalizacje usługi to hotele, restauracje, centra handlowe, lotniska, biura oraz miejsca publiczne. Najczęściej możemy korzystać z hotspotów przy pomocy laptopa, palmtopa, PDA lub telefonu komórkowego.

 2. Czego potrzebuje do korzystania z hotspota?

  Powinniśmy posiadać laptopa, palmtopa, PDA lub telefon komórkowy, który posiada interfejs radiowy zgodny ze standardem, w którym pracuje dany hotspot. Jeżeli w naszym laptopie nie mamy wbudowanego adaptera WLAN, może go dokupić w większości sklepów komputerowych. Dostępne są adaptery w standardzie PCMCIA, CompactFlash, USB, SecureDigital oraz miniPCI. W przypadku PDA możliwość korzystania z hotspotów zależy od modelu, który posiadamy, ale zawsze możemy dokupić specjalną przystawkę.

  Jeżeli chcesz się podłączyć, wyszukaj dostępne sieci bezprzewodowe. Program wyszukujący poinformuje Cię także o tym czy dana sieć jest płatna czy nie. Teraz wszystko powinno się odbyć automatycznie i umożliwić korzystanie z Internetu za pośrednictwem hotspota.

 3. Co to jest WLAN?

  WLAN (Wireless Local Area Network) to synonim Wi-Fi (Wireless Fidelity) oznaczający standard komputerowych sieci bezprzewodowych. Za pomocą adaptera WLAN łączymy się z punktem dostępowym (AP) ten łączy się z serwerem i następnie z Internetem. Obecnie najczęściej są stosowane standardy IEEE 802.11a, IEEE 802.11b oraz IEEE 802.11g.

 4. Co to jest Access Point?

  Access Point to punkt dostępowy służący do komunikacji pomiędzy bezprzewodowymi urządzeniami.Dzięki niemu nasz laptop, palmtop, PDA lub telefon komórkowy może drogą radiową połączyć się z sięcią LAN i dalej z Internetem.

 5. Co to jest SSID?

  SSID (Service Set IDentifier)to nazwa naszej sieci bezprzewodowej, który ustalamy podczas np. konfiguracji routera. Służy on łatwiejszej identyfikacji sieci. Często pozostawiana jest stosowana przez producentów sprzętu domyślna nazwa (np.Linksys: linksys a D-Link: default).

 6. Co to jest Warchalking?

  Warchalking (war czyli Wireless Access Revolution + chalk ang. kreda) to oznaczanie (otwarte lub zamknięte koło) kredą miejsc, w których dostępne są sieci bezprzewodowe.

 7. Czy korzystanie z hotspota kosztuje?

  Korzystanie z hotspota bywa płatne jak i bezpłatne. Czasami w miejscach publicznych na otwartej przestrzeni (place miejskie, plaże) oraz w kawiarniach dostęp do bezprzewodowego Internetu jest bezpłatny. Częściej jednak dostęp jest płatny i wtedy musimy w zależności od operatora np. zapłacić miesięczny abonament, kupić kartę-zdrapkę lub zalogować się i zapłacić kartą kredytową.

 8. Jakie są szybkości transmisji?

  Większość hotspotów umożliwia transfer z prędkością do 11 megabitów na sekundę. Musimy jednak wiedzieć, że prędkość zależy od warunków radiowych, odległości od punktu dostępowego, ilości zalogowanych użytkowników oraz naszego adaptera WLAN.

 9. Czy mój komputer jest bezpieczny?

  Niestety całkowicie bezpieczni nigdy nie będziemy, ale zawsze powinniśmy być choć minimalnie chronieni i starać się podnosić poziom zabezpieczeń. W tym celu możemy włączyć szyfrowanie WEP, co jednak powoduje spadek szybkości transmisji. Niestety przechwycone, zaszyfrowane dane można również rozszyfrować. Urządzenia sieciowe często oferują również filtrowanie adresów MAC kart sieciowych , dzięki czemu możemy ograniczyć adresy MAC do tych, które zostały umieszczone w tablicy filtrów. Warto też w panelu konfiguracyjnym urządzenia sieciowego wyłączyć nazwę SSID, dzięki czemu potencjalny „włamywacz” nie będzie znał nazwy naszej sieci. Pomocne jest również stosowanie długich i skomplikowanych haseł oraz nazw SSID.

 10. Czym jest sieć ad-hoc (IBSS)?

  Sieci bezprzewodowe można podzielić na dwa rodzaje: ad-hoc i infrastucture. Tryb ad-hoc to połączenie bez wykorzystywania punktu dostępowego (AP). W takim przypadku jedna z kart rozgłasze nazwę SSID, a druga może się do niej podłączyć.

 11. Co to jest WiMAX?

  WiMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access) to oparta na standardach IEEE 802.16 i ETSI HiperMAN technologia bezprzewodowa, umożliwiająca dostęp do szerokopasmowych usług na bardzo dużym obszarze (do kilkudziesięciu kilometrów).

 12. Czy fale radiowe na których pracuje sieć bezprzewodowa nie szkodzą?

  Większość urządzeń WLAN wykorzystuje częstotliwości 2.4 GHz z mocą nieprzekraczającą 100 miliwatów (bardzo słaba fala elektromagnetyczna). Urządzenia te nie powinny zakłócać innych urządzeń. Nie stwierdzono również ich negatywnego wpływu na zdrowie człowieka.

 
Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Gdańsk
Gdynia
Szczecin
Katowice
Łódź
Białystok
Więcej miast >>
 
 

Ostatnie komentarze:

 
 
 
 
 
Copyrights © - 2006 - Hot.spots.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone | All rights reserved | [ 1 ] | Projekt domu Gdynia | Architekt Gdynia